កិច្ចប្រជុំជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំក្រសួងអធិការកិច្ចលើកដំបូង ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម ហួត ហាក់ រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងអធិការកិច្ច កាលពីថ្ងៃទី១ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៣ វីដេអូ ០១/០៩/២០២៣14/12/2023 FacebookXEmailLinkedIn FacebookXEmailLinkedIn
ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្រ្តី ហួត ហាក់ ទទួលជួបពិភាក្សាការងារជាមួយ លោកស្រី Charlotte RODIEN អនុប្រធានសមាគម Association Mission Stage Asie (AMS) នៅទីស្តីការក្រសួងអធិការកិច្ច ថ្ងៃទី២១ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៤ ២១/០២/២០២៤26/02/2024
ថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្ដ្រីរាជការគ្រប់លំដាប់ថ្នាក់ នៃក្រសួងអធិការកិច្ច បានសម្តែងនូវការអបអរសារទរ និងគាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹងតាមរយៈ ការវាយជួង ទូងស្គរ និងវាយឃ្មោះក្នុងព្រឹត្តិការណ៍ជាប្រវត្តិសាស្ត្រនៃពិធីបើកការដ្ឋានសាងសង់ «ព្រែកជីកហ្វូណនតេជោ» កាលពីថ្ងៃទី៥ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៤ ០៥/០៨/២០២៤10/08/2024
ជំនួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងាររវាង ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រី ហួត ហាក់ ជាមួយលោកជំទាវ រ៉ាស្សាហ្វីនដ្រាហ្ស៊ី មីរ៉ាណា (Razafindrazay Mirana) អគ្គលេខាធិការ នៃអគ្គលេខាធិការដ្ឋានព្រឹទ្ធសភាសាធារណរដ្ឋម៉ាដាហ្កាស្កា( Madagascar ) ១០/០៩/២០២៤19/09/2024
ឯកឧត្តម ហួត ហាក់ រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងអធិការកិច្ច បានរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍ជាប្រវត្តិសាស្រ្តដើម្បីរំលឹកគុណដល់ឥស្សរជនជាអតីតរដ្ឋមន្រ្តី ដែលបានចូលរួមកសាងដឹកនាំបន្សល់ទុកស្នាដៃ និងកេរដំណែលជាច្រើនជូនដល់អ្នកជំនាន់ក្រោយ ក្នុងន័យរក្សាចាស់ បង្កើនថ្មី ១៨/០៣/២០២៤20/03/2024
ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្រ្តី ហួត ហាក់៖ តួនាទីរបស់មន្រ្តីអធិការកិច្ច មិនមែនសំដៅទៅរកតែកំហុសនោះទេ! តួនាទីរបស់មន្រ្តីអធិការកិច្ចមានពីរគឺ ទី១-រកឱ្យឃើញនូវចំណុចដែលអនុវត្តបានល្អ ត្រឹមត្រូវតាមច្បាប់ និងលិខិតបទដ្ឋានគតិយុត្តបានកំណត់ និងទី២-រកឱ្យឃើញ នូវចំណុចខ្វះខាត ចំណុចខុសឆ្គង រាប់តាំងពីតូចតាច មធ្យម និងធ្ងន់ធ្ងរ ដើម្បីធ្វើសេចក្តីរាយការណ៍ជូនប្រមុខរាជរដ្ឋាភិបាល។ ២២/០១/២០២៤